ESKİ ESER UYGULAMALARI

Motif Harita Mühendislik Bürosu olarak  3 Boyutlu Lazer Tarama ölçme servisimiz kapsamında; uzmanlık alanımızdan kaynaklı olarak kültürel mirasımızın korunmasına yönelik uygulamalar genel faaliyetlerimizi oluşturmakla birlikte, FARO FOCUS 3B Lazer Tarama cihazı ile başarılı çalışmalar yaparak hizmet vermeye devam etmekteyiz.

3 boyutlu Lazer Tarama teknolojisi ile Eski Eser Mimari uygulamalar kapsamında tarihi yapıların  , hızlı ve detaylı nokta bulutu ölçümleri ile cad programlarında çizgisel planlar, kesitler, katı modeller, ortofotolar gibi sonuç ürünleri kullanarak, Rölöve ve hasar analiz paftaları zengin içerikli olarak oluşturulmaktadır.

Firmamız yapmış olduğu ölçüm sonuçlarını , müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre farklı alternatiflerle sunabilmektedir.

Kimi zaman nokta bulutu datalarını direk kullanmak istemeyen müşterilerimiz için raster image formatlarında , renkli, şeffaf, siyah beyaz, gri tonlamalı olarak ortofotolarla çözüm üretirken , kimi zaman da bilindik cad programlarında direkt nokta bulutu datası kullanılacak şekilde ilgili program çözümleri ile profosyonel kullanıcı eğitimleri de vermekteyiz.

Bunlar dışında  çözümlerimizi ; 2 boyutlu çizgisel olarak yada 3 boyutlu katı model, mesh model, parametrik model gibi sonuç ürünlerle de sunmaktayız.

Projeleriniz İçin Planlama ve Ücretlendirme Politikası

Motif Harita Mühendislik Bürosu, hizmet verme ilkeleri doğrultusunda, müşterilerinin ihtiyaçlarını tam olarak çözümler üretebilmek için, yapılmak istenen çalışmanın amacını sorgulayıp, yerinde yada video, resim, mevcut eski çizimler, vb. görsel araçlarla saha ve ofis çalışmalarını planlayarak hizmet bedellerini ve teslim sürelerini belirlemektedir.

Bu konuda müşterilerimizle doğru bir iletişim kurarak ve daha evvel yapmış olduğumuz muhtelif benzer çalışmalarımızla örneklemeler yapılarak, tereddüde yer vermeyecek şekilde bir planlama oluşturmaktayız.

 

 

 

hdr2