Metroloji ve Tersine Mühendislik

MOTİF HARİTA MÜHENDİSLİK BÜROSU olarak , farklı endüstriyel sektörlere profosyonel çözüm ortaklarımızla , Faro CMM(Koordinat Ölçüm Makinesi)’ lerle temaslı / temassız ölçüm ihtiyaçlarına yönelik,  kapsamlı bir metroloji paketi ile yenilikçi yaklaşımlar sunmaktayız.

3D verilerin kullanılması dünya genelinde neredeyse tüm endüstriler için bir zorunluluk haline gelmiştir. FARO 3D lazer tarayıcıları bulunduğunuz ortamı üç boyutlu olarak kaydetmeniz için hızlı ve kolay bir şekilde uygulama dokümantasyonu oluşturmanızı sağlar.FARO 3D ölçüm ürünleri kontrol, hizalama, tersine mühendislik ve CAD-parça analizleri gibi uygulamalarda kullanılır.

El tipi lazer tarayıcılar karmaşık parça ve yüzeylerin kontrolü ve tersine mühendislik çalışmalarını hızlı ve verimli bir şekilde yapar. Objeleri dijital modellere dönüştürebilir ve yumuşak materyalli, kolay deforme olabilecek karmaşık şekilleri  hiç temas etmedenkolayca kontrol edebilir.

 

FARO Gage

FARO Gage ölçüm kolu 1,2m (4 fit) çaplı küresel çalışma menziliyle birçok farklı endüstriyel uygulamada doğru ölçümlerin gerçekleştirilmesini sağlar.

 

FARO Laser Tracker

FARO’nun 55 m’lik çalışma menziline sahip Laser Tracker cihazı hizalama, makine montajı ve kalibrasyonu gibi uygulamalarda kullanılır.

 

 FARO Scan Arm

FARO ScanArm FARO’nun temaslı / temassız ölçüm kabiliyetine sahip ScanArm ürünü CAD karşılaştırmaları, hızlı prototip hazırlama ve tersine mühendislik çalışmaları için nokta bulutları oluşturur.

Faro Arm

Dünyanın En Çok Satan Ölçüm Kolu FaroArm, üreticilerin 3 boyutlu ölçüm, kalıp denetimi, CAD’den karşılaştırma, boyutsal analiz, tersine mühendislik ve benzer pek çok işlemi yürütebilmeleri ve böylelikle ürün kalitesini kolaylıkla doğrulamalarını sağlayan taşınabilir bir CMM (Koordinat Ölçüm Makinesi)’dir.

 

FARO İLE ÇEŞİTLİ METROLOJİ UYGULAMALARI