Tersine Mühendislik

 

TERSİNE MÜHENDİSLİK ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA PROFESYONEL ÖLÇÜ KONTROL HİZMETLERİ VE RAPORLAMALARI

Motif Harita Mühendislik bürosu,  Yersel Lazer Taryıcılar ve Yüksek hassasiyetli Optik El Tarayıcıları ile mikron mertebesinden yüzlerce metre uznlukta ölçüm çapına sahip son teknoloji cihazlarıyla çözümler üretmektedir.

Çok küçük objelerden, büyük makine parçalarına, kulelere, platformlara vb. irili ufaklı bir çok nesneye göre yapılan farklı tekniklerden elde edilen verilerle cad-data karşılaştırmaları, Tersine Mühendislik uygulamaları, CAD Rekonstrüksiyon modelleme hizmetleri( parametrik dizayn ), Tematik Hasar Analiz Raporlamaları ve Kalite Kontrol hizmetleri, hacim ve yüzey hesaplamaları, aplikasyon noktası üretimi, * Deformasyon testi ve ölçümü gibi bir çok çözümü başarıyla uygulamaktadır.   

   tersine_muhendislik_2tersine_muhendislik_3

tersine_muhendislik_4 Tersine Mühendislik mevcut bir parçanın ölçülerek 3 boyutlu dijital model oluşturulması ve burdan farklı amaçlar için detaylandırma sürecidir.Klasik ölçüm metotları ile modellenmesi mümkün olmayan ürünler lazer tarama ve dokunma probu yöntemi ile modellenebilmektedir.Bu çalışmalar sonucunda, cad data çakıştırması ve analiz raporlaması yapılabilir.Kalıp çıkarılabilir , 3d printer ile Prototip çıktıları alınabilir.

 

tersine_muhendislik_5