ASKERİ VE UZAY SANAYİ

Doğruluk, uçak üretimi ve montajının hemen her alanında kritik öneme sahiptir ve 3D ölçüm teknolojisi bu doğruluğun sağlanmasında büyük rol oynar. Ölçüm kollarından lazer takip cihazlarına ve 3D lazer tarayıcılara kadar FARO’nun taşınabilir CMM’leri büyük ve küçük uçak parçalarının sahada ve üretim noktasında boyutsal kalite kontrolünü sağlar.

Kalıp şablonu, fikstür hizalama, parça kontrolü, yüzey analizi, 3D modelleme veya tesis planının uygulama dokümantasyonu vb. gibi yapacağınız iş ne olursa olsun, FARO’nun hassas mekaniği ve lazerli ölçümü hataya kesinlikle yer bırakmaz.

Savunma sanayi imalatçıları, kompleks ve teknolojik olarak ileri askeri sistemleri geliştirmek ve üretmek için doğru ve hızlı ölçümlere ihtiyaç duyarlar.

Tüm dünya genelinde ordular, donanmalar ve hava kuvvetleri için ölçüm kolları, lazer takip cihazları ve 3D lazer tarayıcılar gibi taşınabilir FARO CMM’leri tank, firkateyn ve savaş uçakları gibi askeri araçların ve silahların yapımında yardımcı olmaktadır.

Bu metroloji sistemleri parça kontrolü ve tersine mühendislik, retro montaj, saha haritalama ve savaş hasarı dokümantasyonu gibi görevlerde kullanılmaktadır